Naše zmrzlina

Velmi si zakládáme na tom, aby naše zmrzliny byly čisté a prosté veškeré chemie, umělých barviv, konzervátorů, umělých emulgátorů a stabilizátorů. Všechny naše zmrzliny jsou bezlepkové (vyjma oreo a tiramisu) a vyrábí se ručně za pomoci tradičních italských řemeslných zmrzlinových výrobníků původním způsobem, kde každá zmrzlina má svůj jedinečný recept sestavený zmrzlinářem Honzou Hochsteigerem.

Také proces pasterizace, kterým všechny smetanové zmrzliny procházejí, se děje odděleně pro každý druh zvlášť bez vaření tzv. „bílé základní hmoty“, která se běžně vyrábí u většiny i dobrých zmrzlinářů. To vše zajišťuje zmrzlinám Crème de la Crème dokonalou strukturu, plnou a silnou chuť, která je pro ně jedinečná a originální.

Dostupnost druhů zmrzlin

Zmrzlinový salon Národní 341/23, Praha 1
Zmrzlinárna Průběžná 1939/58, Praha 10
Zmrzlinárna Pod Kaštany 236/2, Praha 6
Zmrzlinárna Husova 231/12, Praha 1
Zmrzlinárna Francouzská 761/21, Praha 2

A nebo si můžete objednat po Praze doručení zmrzliny až domů v eshopu.

Věrnostní kartička na body

Kupte si libovolné dvě porce naší zmrzliny a dostanete jedno razítko do věrnostní kartičky. Za deset razítek vám s radostí dáme velkou zmrzlinu zdarma jako dárek za vaši věrnost.

Smetanové zmrzliny

Naše zmrzliny jsou vyrobeny z kvalitního jihočeského mléka, smetany, žloutků, cukru, hroznového cukru, malého množství semen Svatojánského chleba neboli karobu a pak podle příchuti obsahují 100% oříškové pasty pocházející z významných italských regionů, které jsou právě pro ně vyhlášené a typické. Například brontské pistácie (pistacchii verde di Bronte) máme až ze Sicílie, nebo piemontské lískové oříšky (nocciole Piemonte) nám rostou na severu Itálie nad Torinem, či vlašské ořechy ze Sorrenta (noci di Sorrento) jsou z jižní Itálie až od Neapole.

Nabídka smetanových zmrzlin

Stracciatella – čistá a lehká smetanová zmrzlina fior di latte ve spojení s extra velkými kousky hořké čokolády Callebaut.
Oreo – světoznámé kakaové sušenky ve spojení s bílou sametovou smetanovou zmrzlinou fior di latte.
Levandule – proč je naše levandule bílá? Protože neobsahuje levandulové mýdlo! Sušené, voňavé levandulové květy se několik hodin louhují ve smetaně, a pak vzniká tato jedinečná zmrzlina.
Kokos – žádný sušený strouhaný kokos, ale měkká a šťavnatá kokosová dužina ze Srí lanky vylouhovaná ve smetaně – to je náš kokos.
Jogurt lesní plody – kdo by neměl rád ovocné jogurty. Náš obsahuje borůvky, maliny, ostružiny i černý rybíz. Vše s bio jogurtem Hollandia.
Vanilka – nejklasičtější a nejzákladnější zmrzlina zmrzlin. Žádný extrakt, žádné sušené drcené lusky se šlupkami. Vanilkové lusky odrůdy Bourbon z Madagaskaru se povaří se smetanou, nechají louhovat, a pak když pustí šťávu, se vyždímají. Chuť vanilky je v luscích, ne jen v semínkách.
Tiramisu – Tira mi su – znamená v italštině vytáhni mě vzhůru. Skvělá zmrzlina na způsob skvělého dezertu.
Karamel – karamel pro karamelovou zmrzlinu si sami vaříme, aby byl nejlepší.
Slaný karamel – z našeho vlastního karamelu doplněného o jemnou mořskou sůl.
Slaný arašíd – patří k naším bestsellerům. Spolu s pistácií je to geniální kombinace. Lahodné arašídové máslo se spojuje s jemnou mořskou solí.
Vlašák – náš vlašáček pochází z Itálie z oblasti Sorrento. Je silný chutný a vůbec není hořký.
Káva – lépe by odpovídal název espresso. V každé porci naší kávové zmrzliny je totiž schováno jedno espresso.
Pistácie – 100% z Bronte ze Sicílie, jedna z našich nejlepších zmrzlin.
Lískový oříšek – 100% IGP, ze severu Itálie z oblasti Piemontu.
Baileys – naše specialita smetanová zmrzlina je skutečně vyráběná z Beileys – žádné náhražky, esence tresti – jen Beileys.
Hořká čokoláda – klasická italská čokoládová zmrzlina vyráběná z holandského kvalitního kakaa De zaan. Patří k nejčokoládovějším z čokoládových zmrzlin, které se vyrábějí.
Čoko sůl karamel – klasická čokoládová zmrzlina se skvěle skloubí s naším domácím karamelem a mořskou jemnou solí.
Čoko chilli – klasická čokoláda z holandského kakaa De zaan rozpálená čerstvými papričkami jalapenos.

Ovocné sorbety

Pravý italský sorbet obsahuje ovoce, vodu a cukr. Neměl by naopak obsahovat vůbec nic jiného, než tyto tři základní ingredience. Přesně takové jsou všechny naše ovocné sorbety v Crème de la Crème. Ovocný podíl bývá kolem 35% a úplné vyloučení chemie, emulgátorů a stabilizátorů je u nás samozřejmostí. Všechny naše ovocné sorbety jsou tudíž 100% veganské.

Nabídka ovocných sorbetů

Citron, Mojito, Passion fruit, Mango, Mango chilli, Rakytník rozmarýn, Pomeranč campari, Jahoda, Jahoda bazalka, Lesní plody, Grenadina, Borůvka levandule

Veganské neovocné zmrzliny

Po půlročním bádání a experimentování vytvořil zmrzlinář Honza základní řadu veganských neovocných zmrzlin, aby si i vegani mohli pochutnávat na našich skvělých zmrzlinách.

Základem našich veganských zmrzlin jsou rostlinná biomléka, rýžové, lískooříškové a mandlové, které dodávají našim veganským zmrzlinám charakteristickou chuť a přírodní čekanková vláknina jim naopak zajistí bezvadnou strukturu. Tyto zmrzliny sladíme třtinovým a hroznovým cukrem a žádné z nich nikdy neobsahují lepek, ani sóju a samozřejmě neobsahují ani mléko, smetanu či vejce.

Nabídka veganských zmrzlin

Kokos, Vlašák, Pistácie, Slaný arašíd, Hořká čokoláda.

Zdravé zmrzliny bez přidaného cukru

Naše zdravé zmrzliny neobsahují žádný přidaný cukr. pouze laktózu, která se přirozeně vyskytuje v mléce. Neobsahují smetanu a proto mají nízký obsah živočišných tuků – pouze 1,9 %. Jako sladidlo používáme stévii a látky na bázi stévie. Jsou tedy lehčí a zdravější než klasická zmrzlina.

Nabídka zdravých zmrzlin

Nugát, Pistácie, Slaný arašíd.

Speciální a sezonní zmrzliny

Naší stálou zmrzlinovou nabídku každý týden rozšiřujeme o speciální - akční zmrzliny. Ty vyrábíme zejména ze sezónního ovoce nebo surovin, které se vztahují ke konkrétní roční době.

Objednejte si zmrzlinu

Zmrzlinu si můžete objednat po Praze také online na našem e-shopu s doručením domů.

1.5. - 1.6.2024

Malinová levandule

Květen je u nás levandulový měsíc, proto všechny speciality v tomto měsíci budou vonět levandulí. Vzali jsme malinu a po smíchání s touto voňavou bylinkou vznikla naše MALINOVÁ LEVANDULE. Najdete ji ve všech našich zmrzlinárnách.

Naše zmrzlinárny

Zmrzlinový salon Národní
Národní 341/23, Praha 1
image/svg+xml 10:30 - 22:30
Zavřeno
Zmrzlinárna Průběžná
Průběžná 1939/58, Praha 10
image/svg+xml 10:30 - 21:00
Zavřeno
Zmrzlinárna Pod Kaštany
Pod Kaštany 236/2, Praha 6
image/svg+xml 10:30 - 21:00
Zavřeno
Zmrzlinárna Husova
Husova 231/12, Praha 1
image/svg+xml 11:00 - 22:30
Zavřeno
Zmrzlinárna Francouzská
Francouzská 761/21, Praha 2
image/svg+xml 11:00 - 21:30
Zavřeno

Co vás ještě zajímá

Ano, večírek, meeting, workshop či oslavu je možné uspořádat ve všech našich provozovnách. Kontaktujte nás a my to rádi pro vás zajistíme.

Speciální narozeninové dorty s popisem na přání zatím nevyrábíme, je možné si u nás zakoupit celý dort z nabídky našich dortů. Je ale třeba objednávka alespoň 3 dny předem.

Všechny druhy zmrzliny včetně zdravých a veganských prodáváme maloobchodně vždy za stejnou cenu jen dle velikosti porce. Tak to bylo, je a tak to zůstane.

Ano, je možné objednat zmrzlinu s dovážkou domů. Minimální odběr pro dovážku do domu a rozvoz zdarma je ale 6 kg v oblasti Praha 1, Praha 2, Praha 3 a 10 kg pro ostatní městské části. Mimo Prahu individuální cena dopravy, dle vzdálenosti.

Přírodní čekankovou vlákninu - inulin.

Jeden bezedný kelímek platí pro jednu osobu (ostatní nesmí pomáhat ochutnávat) při jedné návštěvě a na posezení. Rodinný bezedný kelímek platí pro dva dospělé a až tři děti do věku 15 let při jedné návštěvě a na posezení.

Zmrzlina většinou vydrží v mrazáku, dokud se nesní, ale jinak zmrzlina zakoupená v naší zmrzlinárně je určená k okamžité spotřebě, doporučujeme ji zkonzumovat do 48 h od zakoupení.

Ano. Kornouty, které máme v běžné nabídce VEGANSKÉ JSOU! Vyjímku tvoří naše domácí kornouty, které nejsou veganské, bezlepkové, ani bez cukru, ale pan Zmrzlinka usilovně pracuje na receptuře, která bude všechny tyto parametry splňovat :)

Zmrzlinu domů u nás můžete zakoupit v balení 0,5 kg či 1 kg. Aby přežila cestu až k vám domů, dostanete ji od nás v polystyrenové thermo vaně, kde vydrží cca 40 minut, když není moc horko tak i déle.

Chcete se na něco zeptat?

Informace o ochraně osobních údajů